Kuidas meil siin asjad käivad

Ostutingimused

Mida pidada silmas enne vaikelu tellimist?
Kuidas vaikelu tellida?
Mis saab siis, kui vaikelu mingil põhjusel siiski ei sobi?
Vaikelu läks katki, mis nüüd saab?
Mille sees need taimed õige on?
Kuidas vaikelu hooldada?
Kas te teete ka tellimustöid?

Mida pidada silmas enne vaikelu tellimist?

Tegemist on käsitööga, see aga tähendab et iga vaikelu on ainulaadne, ja kuigi me võitleme entroopiliste tendentsidega üsna kangelaslikult, ulbib kangekaelsem taim lõpuks siiski just endale meelepärasesse asendisse, mullid tekivad täpselt sinna kuhu ise tahavad ja ebatasasusi jääb ka õige pühendunult lihvitud pindadele. Seda tasub eriti meeles pidada eritellimuste puhul – valmistame küll iga tellija jaoks vajalikust rohkem vaikelusid (juhul kui kuivatatud taimi on piisavalt) ja valime kõige ilusamad, see aga ei tähenda, et need on täpselt samasugused nagu inspiratsiooniks valitud pildil. Mainitud eripärasid ei pea me puudusteks. Anname endast parima, et vaikelud saaksid korralikult üles pildistatud. Lugege enne tellimist kindlasti ka vaikelu hooldusjuhiseid: Mille sees need taimed õige on?

Kuidas vaikelu tellida?

Kui olete oma vaikelu ära tundnud, lisage see ostukorvi (kaelakee puhul valige kindlasti ka soovitud paelapikkus), valige eelistatud saatmisviis ja liikuge julgelt kassalehele, kus on tarvis sisestada oma andmed (kui soovite ehet tellida pakiautomaati, on oluline, et annate just oma mobiiltelefoninumbri, sellele saadetakse paki kätte saamiseks vajalik uksekood) ja valida eelistatud makseviis. Juhul kui valite saatmiseks Omniva või Smartposti pakiautomaati, kirjutage palun märkuste lahtrisse eelistatud sihtautomaat. Siis tuleb veel ainult vajutada nuppu “Esita tellimus” ja tellimus ongi esitatud. Tellimuse kinnitus peaks teie postkasti jõudma automaatselt, arve saadame päevakese jooksul tellimuse esitamisest ja paki paneme teele esimesel võimalusel, hiljemalt kolm tööpäeva pärast arve tasumist (aga enamasti juba järgmisel päeval). Kiireloomulisemate tellimuste puhul võtke meiega ühendust (info@vaikelu.ee), saame üheskoos kindlaks teha, kas on mingi viis pakki õigeks ajaks kohale toimetada.

Juhul kui märkisite, et tahaksite pakile Tartus ise järele tulla, helistame/kirjutame teile esimesel võimalusel ja lepime kokku mõlemale sobiva aja.

Mis saab, kui vaikelu mingil põhjusel siiski ei sobi?

Kui vaatate oma vaikelule pingsalt otsa, aga süda lihtsalt ei hakka tantsima, kui vaevlete päevi kahetsuse ja kurbuse käes, ei jää üle muud kui vaikelu lihtsalt tagasi saata, leebe viipega, rikkumata ja originaalpakendis. Teha saab seda kahe nädala jooksul paki kätte saamisest, ning kui just ei ole mingit meiepoolset eksitust, peab saatmiskulud kandma ostja.

Vaikelu läks katki, mis nüüd saab?
Kahe aasta jooksul vaikelu lunastamisest saab mõistlikult hoitud vaikelu (arve alusel) tuua garantiiremonti, parandussoovitusi anname ka hiljem :).

Mille sees need taimed on? Kas see on mingi vedelik, vaha, klaas või plastik? Kuidas seda hooldama peaks?

Noppeid säilitab loodussõbralik sünteetiline vaik (männitööstuse kõrvalproduktidest), mille UV-kaitse aitab vaiku püütud taimedel värvi hoida. Vaigu eeliseks nt klaasi ees on lisaks pleekimispidurile kahtlemata ka vastupidavus – kui kukub, ei ole killud taga.
Teravaid esemeid vaik ei armasta, kriipimine-kraapimine jätab ootuspärased jäljed.
Ühtlasi võib vaikelu pealispind suure kuumaga natuke pehmeks muutuda. Juhul, kui ehe on mõnda aega soojal suvepäeval autoklaasi all peesitanud või sauna minnes kõrva ununenud, ei maksa seda niisiis sõrmede vahel mudida: ehe võib sellest pisut tuhmuda. Kui vaikelu sellistesse troopilistesse oludesse kord satub, on turvalisem lasta sel lihtsalt maha jahtuda.
Vaikelu, mida te parasjagu ei kanna, on mõistlik hoida pimedas, nii püsivad taime värvid kauem erksad.
Kuigi vaik iseenesest vett ei karda, mõjub vesi (eriti soolane vesi) halvasti metalldetailidele ja kasutatud liimile, nii et ujuma ei maksa sellega minna.
Kui vaikelu on kandmisest määrdunud, soovitame seda puhastada sooja seebivette kastetud lapiga ja seejärel õrnalt ära kuivatada. Hoidke oma vaikelu alkoholi ja äädika eest.

Kas te teete ka tellimustöid?

Ikka teeme, võtke aga ühendust (info@vaikelu.ee), hoiatame aga ette, et meie töö kulgeb looduse taktis: sügisel-talvel saame meisterdada vaid kevadel-suvel korjatut, nii et kui soovite kesktalvel kümmet prossi hübriidlutserniga, peame kõiksepealt sahtlitesse kiikama ja kontrollima, kas meil on seda taime küllalt või üldse olemas. Kui aga tahaksite vaikelus jäädvustada mõnd enda jaoks suurema tähtsusega taime – kasvõi õiekest pruutkimbust –, tasub meiega ühendust võtta õige aegsasti, sest vaigu sisse saab seada vaid kuivanud taimi, taimede kuivatamine on aga paras kunst ja päris kõiki edukalt kuivatada ei saagi. Tellimuste täitmine võtab, olenevalt ehtest, enamasti aega kaks-kolm nädalat.